Kā pareizi apkopt dažāda veida un lieluma brūces un stimulēt dzīšanas procesus

Mēs visi gribam aprūpēt mīluli labākajā veidā. Kā pareizi apkopt dažāda veida un lieluma brūces un stimulēt dzīšanas procesus? Iesaka veterinārārste Oļesja Konopska. Smagos gadījumos, kad ir liels audu defekts ir īpaši svarīgi pareizi kopt brūces. Svarīgākais, lai dzīvniekam nebūtu iespēja laizīt brūci. Uzskats, ka dzīvnieks pats sevi saārstē laizot, nav īsti pareizs, jo laizīšana kavē granulācijas audu veidošanos, sakairina brūci un var provocēt brūces bakteriālo piesārņojumu un dzīšana notiek ilgāk.

Kopjot sašūtu brūci, jāatceras, ka brūce labāk dzīst, ja regulāri maigi notīra kreveles, ir laba gaisa piekļuve un silts. Normāli brūce pilnībā sadzīst 10-14 dienu laikā, smagos gadījumos dzīšanas procesi var ilgt līdz pat vairākiem mēnešiem.

Kopjot jau ķirurģiski un antiseptiski apstrādātu, sašūtu brūci, jāatceras, ka brūce labāk sadzīs, ja regulāri tīrīsiet nost kreveles, ir laba gaisa piekļuve un optimāla temperatūra (aukstumā brūces dzīst ilgāk).

Brūces regulāra tīrīšana jāveic ar nekairinošiem šķīdumiem. Rekomendēju lietot speciālas brūču ziedes vai hidrogēlus dzīšanas stimulācijai, aizsardzībai, optimālā mitruma nodrošināšanai.

Katrā konkrētā gadījumā pareizo līdzekli ieteiks jūsu veterinārārsts!